środa, 10 października 2012

Dzieci przed komputerem

Dzieci bardzo lubią się bawić, o czym z pewnością przekonał się każdy, kto chociaż przez chwilę musiał opiekować się małym dzieckiem. Niestety obecnie większość tradycyjnych gier i zabaw przegrywa nierówna walkę z elektroniczną rozrywką. Jest to o tyle złe, że młodzież potrzebuje ruchu i wypoczynku na świeżym powietrzu, czego długotrwałe siedzenie przed ekranem domowego komputera nie zapewnia.


Rozwiązanie tego problemu jest bardzo trudne, ponieważ nasila się on z roku na rok. O ile jeszcze kilkanaście lat temu młodzież uwielbiała zabawy, jak na przykład w chowanego, w ganianego i wiele innych, podobnych, podczas których wysiłek fizyczny był konieczny, to teraz młodzież nie potrafi obyć się bez komputera. Jeśli jesteśmy przy internecie to zadbaj o swoją rodzinę w sieci! Sprawdź ten artykuł http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,4645,gdzie_jest_dziecko_-_bezpieczna_rodzina_zadbaj_o_najblizszych,porady,2.html. Jest to naprawdę zatrważające, ponieważ w przyszłości te osoby będą najprawdopodobniej cierpieć przez różnego rodzaju schorzenia, jak na przykład wady wzroku, problemy z postawą czy nawet uszkodzenia nadgarstków (powstają one w wyniku nieprawidłowo ułożonych rąk w czasie długiego pisania na klawiaturze).

http://www.simp-st.pl/tablet-dla-dziecka/

Naprawdę ktoś w końcu powinien coś z tym zrobić. Powinno na początek zacząć od uświadamiania rodziców, że komputer jest nieodpowiedni dla małych dzieci. Jednym z wynalazków, które z pewnością przerosły planowany przez ich twórców sukces, są z pewnością komputery.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz